Pályázati Összefoglaló
GINOP Plusz -1.2.1-21 - A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása

Fontos! Cégcsoportunk szakértői képzési szolgáltatást és szaktanácsadást is kínál, mely ennek a pályázatnak az értékelésben extra 10 pontot eredményezhet. 

Ki nyújthat be támogatási kérelmet?

  • Mikro-, kis-, és középvállalkozások: • amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt, teljes üzleti évvel
  • amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző lezárt, teljes, de 2019-nél nem korábbi üzleti évben legalább 3 fő volt,
  • amelyek Magyarország területén székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, kettős könyvvitelt vezető egyéni vállalkozók és egyéni cégek, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei,
  • amelyek nem tartoznak a KATA hatálya alá.

Határidők a benyújtás és megvalósítás során

  1. benyújtási szakasz: 2021. július 12. - 2021. július 19.
  2. benyújtási szakasz: 2021. október 11. - 2021.október 18.
  3. benyújtási szakasz: 2022. január 10. - 2022. január 17.

Támogatás formája

A visszatérítendő támogatás bizonyos feltételek teljesülése mellett részben vagy egészben vissza nem térítendővé válik.

Rendelkezésre álló keret

Rendelkezésre álló keret: 50 milliárd Ft

Várható projektek száma

A támogatott támogatási kérelmek várható száma: 1.000 -3.000 db.

Támogatás összege

Az igényelhető feltételesen vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 10 000 000 Ft, maximum 629 300 000 Ft.

A támogatás maximális mértéke a támogatási kategóriától függ, de azon belül a támogatást nyújtó határozza meg:

A projekt elszámolható összköltségének maximális összegét az határozza meg, hogy a támogatást igénylő vállalkozás a benyújtást megelőző lezárt, teljes, de 2019-nél nem korábbi üzleti év átlagos statisztikai állományi létszáma alapján melyik kategóriába esik.

Kell-e önerő projekthez?

Az Európai Unióval elszámolható költségek legalább 25 %-át igazolt saját forrásból kell fedezni, ha a regionális beruházási támogatás állami támogatási kategóriába esik.

A támogatási kérelem benyújtásakor nyilatkozni kell az önerő rendelkezésre állásáról.

Előleg

Előleg mértéke mikro-, kis- és középvállalkozás kedvezményezett esetén a megítélt visszatérítendő támogatás 100%-a, de legfeljebb 2000 millió Ft. 

Jogosultak köre

    • Azon kis-és középvállalkozások,
      amelyek rendelkeznek legalább két teljes (365 napot jelentő), lezárt (beszámoló) üzleti évvel,
    • amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján minimum 5 fő volt,
    • amelyek Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, szövetkezetek vagy egyéni cégek
    • amelyek az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. által a támogatási kérelem benyújtása előtt kiállított tanúsítvánnyal rendelkeznek arról, hogy előminősítésen átestek. 

Területi megosztás

Budapest kivételével Magyarország egész területén

Támogatható tevékenységek

Jelen projekt esetében önállóan támogatható tevékenység nincsen.

Kötelezően megvalósítandó, de nem önállóan támogatott tevékenység

Technológiai fejlesztés:

  • a termelési és szolgáltatási, valamint infokommunikációs technológiai fejlesztést, 
  • technológiai kapacitások bővítését, és/vagy az üzleti felhőszolgáltatások igénybevételét.

Választható, de önállóan nem támogatható tevékenységek

  1. A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő infrastrukturális és ingatlan beruházás (a projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 70%-át érheti el).
  2. Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele: előre rögzített szolgáltatói listán szereplő, nyílt kiválasztáson, valamint részletes szakmai előminősítésen átesett szolgáltatóktól igénybe vett, a felhívás 2.3. o) pontjában részletezett szolgáltatástípusok (legfeljebb 50 millió Ft értékben, a képzéssel együtt legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 20%-át érheti el).
  3. Képzési szolgáltatások igénybevétele: a vállalat fejlődéséhez szükséges, illetve a munkavállalók magasabb szintű munkavégzését elősegítő képzés, (legfeljebb 5 millió Ft értékben, a tanácsadással együtt legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 20%-át érheti el).
  4. Eszközbeszerzéshez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzése (a projekt elszámolható összköltségének legfeljebb 10%-át érheti el)
  5. Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása, melyek célja a gazdasági-termelési folyamatok és az üzemi/üzleti építmények energiaigényének fedezése megújuló energia előállításával (legfeljebb a projekt elszámolható összköltségének 50%-át érhetik el).

2 db önállóan nem támogatható tevékenység megvalósítása szükséges, amelyből kötelezően megvalósítandó az A) pontban foglalt tevékenység.

Tanácsadói tevékenység igénybevétele

Tanácsadási szolgáltatások igénybevétele: kizárólag a https://vali.ifka.hu/hu/experts weboldalon közzétett listán szereplő szolgáltatóktól vehető igénybe, mint például az Emberfejlesztés Kft.

A támogatást igénylő által választott szolgáltatónak mind a támogatási kérelem (vagy szolgáltatóváltás esetén az arra irányuló szerződésmódosítási kérelem) benyújtásának időpontjában, mind pedig a tanácsadásra irányuló megbízási szerződés aláírásának időpontjában érvényes minősítéssel kell rendelkeznie.

Igénybe vehető szolgáltatás típusok

  1. Műszaki-, termék-, és szolgáltatásfejlesztés

  2. Márka-, és arculatépítés
  • Marketing tanácsadás és márkaépítés: minimum: 100 óra
  • marketing koncepció kialakítása;
  • marketing eszközök és értékesítési csatornák meghatározása;
  • márka-, és image-építés tevékenységekhez és folyamatokhoz kapcsolódó tanácsadás;
  • szolgáltatás- és termék árképzéshez kapcsolódó tanácsadás;
  • versenytárs- és piacelemzés, termékpozicionálás.

3. Szervezet-, folyamat- és menedzsmentfejlesztés

  • Szervezeti struktúra és tevékenységek/folyamatok optimalizálása, beleértve: minimum 50 óra
  • szervezeti struktúra elemzése, kialakítása, optimalizálása;
  • a szervezeti tevékenységek és folyamatok elemzése, optimalizálása, kiszervezési lehetőségek vizsgálata;
  • a szervezet tevékenysége alapján a belső szabályzatok, kontrollok, munkafolyamatok, munkakörök kidolgozása, átalakítása, átszervezése, racionalizálása, személyügyi politika átalakítása, fejlesztése, vállalati HR fejlesztése, döntési és hozzáférési szintek meghatározása;
  • szervezeti modell átalakítása, szakterületi célok meghatározása, a szakterületek közötti együttműködés módjainak optimalizálása meghatározása; üzletmenet-folytonossági tanácsadás;
  • A szervezet digitális transzformációjának elősegítésével kapcsolatos tanácsadás;
  • Vezetői- és menedzsment tanácsadás/fejlesztés: minimum 50 óra
  • menedzsment tudás, készség-, és kompetenciafejlesztés, vezetői coaching;
  • a változásokkal kapcsolatos nehézségek kezelésével, változásmenedzsmenttel kapcsolatos tanácsadás;
  • Az adott vállalkozásra releváns képzési, személyiség- és készségfejlesztő programok kialakítása, képzési terv készítése
  • Munkavállalói értékelési rendszerek (pl.: elkötelezettségi-, elégedettségi-, teljesítményértékelési rendszerek) kialakítása: minimum: 25 óra

4. Stratégiai és vállalati pénzügyi tanácsadás

  • Stratégiai és üzleti tervezés: minimum 100 óra
  • vállalati stratégiaalkotás, illetve felülvizsgálat és kapcsolódó tervezési folyamatok fejlesztése;
  • üzleti terv készítése, üzleti modellezés;
  • kockázati tanácsadás;
  • a szervezet üzleti tervével összhangban fejlesztési javaslatok kidolgozása, vonatkozó megvalósíthatósági számításokkal és részletes kapacitástervezés
  • Vállalati pénzügyi tanácsadás.

Projekt megvalósítási ideje

A projekt fizikai befejezésére a megkezdésétől számított 24 hónap áll rendelkezésre.

Fizikailag akkor befejezett a projekt, ha valamennyi támogatott tevékenység megvalósult a támogatói okiratban és a felhívásban meghatározott feltételek szerint. A projekt fizikai befejezése napjának a projekt utolsó támogatott tevékenysége fizikai teljesítésének a napja minősül.

Pénzügyileg akkor befejezett a projekt, ha fizikailag befejezett, és a megvalósítás során keletkezett bizonylatok - szállítói kifizetés esetén az előírt önrész szállítók részére történő - kifizetése megtörtént.

A záró kifizetési kérelem benyújtásának végső határideje a projekt fizikai befejezését követő 60 nap, de legkésőbb 2024. október 31.

Projekt fenntartási ideje

A pályázó vállalja, hogy a projekt megvalósítás befejezésétől számított 3 évig, a projekt megfelel az alábbi feltételnek: a beruházást, illetve a projekt keretében létrehozott termékeket, szolgáltatásokat a fenntartási időszak végéig fenntartja.



Fontos! A Pályázati Összefoglaló a pályázati kiírás alapján készült, de nem tartalmaz minden, az adott pályázattal kapcsolatos információt!

Amennyiben felkeltette ez a konkrét pályázat a figyelmét, kérjük forduljon szakértőnkhöz bizalommal! Ha további információra lenne szüksége a pályázatokkal kapcsolatos szolgáltatásainkról,  tájékozódjon honlapunkon vagy keresse pályázati szakértőnket az alábbi elérhetőségek valamelyikén. 

Kovács Andrea
M: +36 30 953 7355
E: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Pályázatok

  • All
  • Pályázat

Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért. Adatkezelési tájékoztató